PRZEDPREMIEROWO - "Do zobaczenia nigdy" Eric Lindstrom.

Cześć!
Chciałabym się z Wami dziś podzielić opinią na temat książki, którą recenzuję we współpracy z wydawnictwem YA tu czytam! Przed Wami "Do zobaczenia nigdy" Premiera już 24 maja!

Parker Grant jest niewidoma. Jej mama zginęła w wypadku samochodowym a ojciec - najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. Do tego w jej szkole pojawia się Scott - były chłopak, który zawiódł jej zaufanie. Jest to całkiem sporo jak na jedną nastolatkę. Parker jednak stara się trzymać i jeżeli nie biega, to udziela porad życiowych swoim koleżankom. Jednak sprawy zaczynają się komplikować i wkrótce okazuje się, że nic nie jest takie, jakim się wydaje..
"Do zobaczenia nigdy" jest to książka rodzaju, jaki osobiście uwielbiam - doskonale łączy powagę z lekkością pióra. Cała historia dotyczy poważnych kwestii - życia codziennego osoby niepełnosprawnej, do tego sieroty. Jest to wątek główny całej historii. Jednak mimo to całość jest napisana lekkim piórem, a od książki dosłownie nie można się oderwać.Jest to naprawdę niewątpliwy plus tej historii, ponieważ z jednej strony - dotykamy poważnego problemu, jakim jest życie z perspektywy osoby niepełnosprawnej, to ile przeciwności losu musi pokonywać każdego dnia, ale z drugiej strony - ta książka jest napisana w tak lekki sposób, że cała ta historia nie ciąży.

Nie mamy zbyt wielu bohaterów - co sprawia, że możemy się z nimi zżyć, polubić, czy zrozumieć. Z tym się wiąże niewątpliwie kolejny plus tej pozycji - mamy tutaj bowiem bardzo dużo problemów i problemików, które są ważne społecznie, jednak są one wplecione tylko w całość. Mamy tutaj problem samobójstwa, utraty rodzica, zawiedzionego zaufania, czy najzwyczajniej w świecie - związku, w którym osoby już nic nie łączy. Jednak dzięki temu, że te wątki są tylko wspomniane, albo bardzo delikatnie rozwinięte całość nie jest przesadzona.

"Do zobaczenia nigdy" jest to historia, którą czyta się jednym tchem. Jest to moim zdaniem naprawdę mądrze napisana książka, nie tylko o niepełnosprawności, ale także o walce z przeciwnościami losu, o walce o własne życie. Jest to piękna opowieść o walce o własne marzenia i dążeniu do ich realizacji, a także o zaufaniu, które buduje się latami, ale traci w jednej chwili.

Jest to historia, która zdecydowanie skradła moje serce i zdecydowanie ją polecam!

Popularne posty